خرید آنلاین فایل(ادبیات نظری و پیشینه پژوهش نظریه ها و دیدگاه های اثربخشی سازمانی (فصل2))

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه ها و دیدگاه های اثربخشی سازمانی(فصل دوم) در 20 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده. مشخصات محصول: توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نادبیات نظری و پیشینه پژوهش نظریه ها و دیدگاه های اثربخشی سازمانی (فصل2)||اِکس سی32010749|xcq42094790|مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دو)مدل های اثربخشی سازمانی,اثربخشی سازمانی , doc,مقالات اثربخشی سازمانی,پایان نامه اثربخشی سازمانی,اثربخشی سازمانی pdf,اهمیت اثربخشی سازمانی,دانلود مبانی نظری اثربخشی سازمانی,مبانی نظری اثربخشی سازمانی چیست,فصل
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با ادبیات نظری و پیشینه پژوهش نظریه ها و دیدگاه های اثربخشی سازمانی (فصل2)دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه ها و دیدگاه های اثربخشی سازمانی(فصل دوم) در 20 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:

اثربخشی سازمانی

به طور کلی، در یک سازمان، محاسبة اثربخشی چندان ساده نیست و شاخص ها و روش های متعددی برای سنجش و اندازه گیری عملکرد سازمان ارائه شده است. توسعة صلاحیت و شایستگی، اثربخشی زمان کار را بهبود خواهد داد و افزایش اثربخشی زمان کار، شاخص های دیگر اثربخشی سازمانی را ارتقاء خواهد داد.  به واقع، رضایت درونی، شادکامی و ترغیب، مولد کارکنان است که در کارایی و اثربخشی در سازمان و هدایت به بالاترین حد بهره وری مؤثر است. اثربخشی سازمانی، نقش مهمی را در توسعة سازمانی ایفا می کند. سازمانی اثربخش است که قادر به مدیریت ابهام ها، انعطاف پذیری، مشتری مداری، تولید، ارزش مداری و ساختاربندی یادگیری باشد و حیطة اصلی شغلی و توانمندسازی بالای کارکنان را بشناسد. صاحبنظران، اثربخشی سازمانی را به درجه و میزان حصول به هدف تعریف کرده اند(توفیقی، 1390).

تعریف اثربخشی سازمانی
در تعریف اثربخشی سازمانی هم به وسایل و امکانات(فرآیند) توجه نموده  هم به نتایج حاصله برای سنجش اثربخشی سازمانی که هیچ مقیاس ساده، راحت و تضمین شده ای وجود ندارد (رابینز ،1378).
اثربخشی سازمانی عبارت از میزانی است که یک سازمان با استفاده از منابع خاص و بدون هدر دادن منابع خود و بدون فرسوده کردن غیر ضروری اعضا و جامعه خود، اهدافش را برآورده می‌کند(زمردیان، 1385).
در واقع اثربخشی سازمانی، درجه نزدیکی یک سازمان به هدف‌هایش را نشان می‌دهد(ساعتچی، 1385).
اندازه‌ای است که یک سازمان به اهدافش تحقق می‌بخشد(نظری، 1386).
 ____________________
 - Robbins

معیارها و مقیاس‌های اثربخشی سازمانی
در دهه 1960 و اوایل دهه 1970 تحقیقات وسیعی در مورد اثربخشی سازمانی صورت گرفت؛ که منجر به ارائه معیارهای سی‌گانه متفاوتی شد، این معیارها عبارتند از:
1. اثربخشی کلی: یک نوع ارزیابی کلی است که تا حد زیادی از معیارهای متعددی بهره می‌جوید. معمولا از طریق ترکیب نمودن اسناد عملکرد گذشته یا به‌دست آوردن ارزیابی‌های کلی و یا از طریق قضاوت‌های اشخاص بصیر و مطلع نسبت به عملکرد سازمان، اندازه‌گیری می‌شود.
2. بهره‌وری: بهره‌وری یعنی توانایی در به‌کارگیری مقدار کمتری از نیروی کار و سایر مواد مصرفی و تولید یا ارائه خدمات بیشتر است.
3. کارآیی: نسبتی است که مقایسه‌ای را بین برخی از جنبه‌های عملکرد واحد با هزینه‌های متحمل شده جهت تحقق آن نشان می‌دهد.
4. سود: مبلغ درآمد حاصل از فروش، منهای کل هزینه و تعهدات، ایجاد شده است. معمولا نرخ برگشت سرمایه و درصد بازدهی فروش کل را می‌توان معادل سود دانست.
5. کیفیت: عبارت است از آماده بودن خدمت یا کالا برای استفاده‌کننده که خود نیازمند کیفیت طراحی، انطباق، در دسترس بودن و مناسب بودن مکان ارائه خدمت است.
6. حوادث: میزان سوانحی که حین کار اتفاق می‌افتد و اتلاف وقت را موجب می‌شود.
7. رشد: به‌وسیله افزایش در متغیّرهایی نظیر کل نیروی کار، ظرفیّت کارخانه، دارایی‌ها، میزان فروش و سود و سهم بازار نشان داده می‌شود.

پیشینه پژوهش
رهام (2009) پژوهشی در اروپا در مورد اثربخشی  و بهره وری سازمانی انجام داد و نشان داد که سبک زندگی کاری به عنوان یک عامل روانشناختی در محیط کار می تواند موجب اثربخشی و افزایش بهره وری کارکنان گردد.
مانزور (2011) پژوهشی با عنوان  تأثیر انگیزش و رفتار فرا نقشی کارکنان بر اثربخشی سازمانی   در پاکستان انجام داد، یافته ها حاکی از آن است رابطة مثبتی بین انگیزش و رفتار فرا نقشی کارکنان با اثربخشی سازمانی وجود دارد.

جهت داشتن پروپزوال مناسب برای مبانی نظری نظریه ها و دیدگاه های اثربخشی سازمانی با ما تماس بگیرید.

 پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک بزنید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

مطالب دیگر:
📝نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان الیگودرز (واقع در استان لرستان)📝نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان ازنا (واقع در استان لرستان)📝نقشه خطوط همدمای استان سیستان و بلوچستان📝نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان بروجرد (واقع در استان لرستان)📝نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان دلفان (واقع در استان لرستان)📝نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان دورود (واقع در استان لرستان)📝نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان خرم آباد (واقع در استان لرستان)📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان چهارمحال و بختیاری📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان البرز📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان اردبیل📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان آذربایجان غربی📝نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان کوهدشت (واقع در استان لرستان)📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان بوشهر📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان اصفهان📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان فارس📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان آذربایجان شرقی📝نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان پلدختر (واقع در استان لرستان)📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان قزوین📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان قم📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان گیلان📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان گلستان📝نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان سلسله (واقع در استان لرستان)📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان همدان📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان هرمزگان📝نقشه ی منحنی های هم تبخیر استان ایلام