خرید آنلاین فایل(مبانی نظری اثربخشی، اثربخشی مدیران، وظایف مدیران آموزشی)

مبانی نظری اثربخشی، اثربخشی مدیران، وظایف مدیران آموزشی دارای 14 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه توضمبانی نظری اثربخشی، اثربخشی مدیران، وظایف مدیران آموزشی||اِکس سی31014215|xcq42094790|مبانی نظری اثربخشی, اثربخشی مدیران, وظایف مدیران آموزشی,مبانی نظری,اثربخشی, اثربخشی مدیران, وظایف مدیران آموزشی
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با مبانی نظری اثربخشی، اثربخشی مدیران، وظایف مدیران آموزشی

مبانی نظری اثربخشی، اثربخشی مدیران، وظایف مدیران آموزشی
دارای 14 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::-وظايف مدير آموزشي
هدف اصلي مديريت آموزشي تسهيل وپيشبرد امر آموزش ويادگيري است که براي رسيدن به اين هدف مديران آموزشي بايد وظايف زير را انجام دهند.

- وظايف عمومي
برخی از این کارکردها عبارتند از :
برنامه ریزی : عبارت است از تعيين اهداف وتدارک فعاليتها ، امکانات ووسايل براي تحقق اهداف لذا داشتن طرح وبرنامه کار هفتگي ، ماهانه وسالانه از وظايف مهم يک مدير موفق آموزشي است (رادمان، 1389).
سازماندهي : فرا گرد سازماندهي يعني جريان نظم وترتيب دادن به کار وفعاليت ، تقسيم وتکليف آن به افراد به منظور انجام دادن کار وتحقق هدفهاي معيني مي باشد . مدير آموزشي بدين منظور بايد هماهنگي هاي لازم را بين افراد وواحدهاي مختلف بوجود آورد (سلیمانی و مطهری، 1388).
.....................
- وظايف خاص
برنامه آموزشي و تدريس : مهمترين وظيفه مديران آموزشي هدايت جريان آموزش ويادگيري به ويژه تسهيل جريان رشد و پرورش دانش آموزان است مديران مدارس اگر برنامه هايشان را با روشن بيني اجرا نمايند وهدفهاي خود را بصورت قابل فهم و عملي طرح نمايند مي توانند بازده آموزشي مدارس را بهبود بخشند لذا تعريف دقيق هدفهاي کلي نظام آموزشي بصورت معني دار ، تقسيم هدفهاي کلي به هدفهاي فرعي ، تبدلي هدفها به هدفهاي عملي در کلاس به کمک معلمان ، بالا بردن روحيه کارکنان و... مي تواند تغييرات چشمگيري را در بازده کار معلمان و دانش آموزان ايجاد کند علاوه براين مدير آموزشي مي بايست با ارزشيابي مستمر تدريس و فعاليتهاي آموزشي مدرسه ميزان اثر بخشي وکارايي معلمان و ميزان تحقق هدفهاي آموزشي را مشخص ودر زمانهاي معيني از تغيير و تجديد نظر در برنامه آموزشي مدرسه استفاده کند. يکي ديگر از وظايف مديران آموزشي توجه به امور دانش آموزان است مدير مدرسه هم وظيفه ارائه خدمات اداري وسرپرستي امور دانش آموزان را بعهده دارد وهم وظيفه شناسايي توانايي ها ، علايق ونيازها وپرورش آنها را عهده دار مي باشد . (سلیمانی و مطهری، 1388).
...............
- اثربخشی مدیران
مدیر به عنوان یک رهبرآموزشی عمل می کند که رسالت مدرسه را به دانش آموزان ، معلمین و جامعه ابلاغ می کند اگرچه رهبری بسیار گسترده است، اما مدیر بعنوان یک مربی و یک رهبر پرشور و نشاط عمل می کند. در نظام هاي آموزشي معمولا افراد از مسير معلمي به مناصب و سمت هاي مديريت و رهبري آموزشي دست مي يابند و از اين رو احتمالا مفهوم درستي ازمديريت و رهبري در ذهن ندارند. آنها كار مديريت را از ديدگاه معلمان مي نگرند. گرچه اين نگرش خوب ولازم است ولي كافي نيست. نقش مديريت و رهبري آموزشي بايد با توجه به همه عناصر و عوامل موثر در محيطي آموزشي ايفا شود. از اين رو لازم است افرادي كه به مديريت مراكز و سازمان هاي آموزشي گمارده مي شوند به دانش و معلومات نگرش ها و مهارت هاي ويژه اي مجهز باشند. در مقابل اهميت نقش مدير آموزشي و ضرورت تربيت او هنوز جايگاه واقعي خود را پيدا نكرده است از اين رو غالبا اقدام چشم گيري در زمينه تربيت مدير مشاهده نمي شود. در بهترين شرايط مديريت مدارس و ادارات و بخش هاي آموزش وپرورش به افرادي سپرده مي شود كه سابقه و تجربه معلمي داشته ولي در زمينه مديريت و رهبري دانش و مهارت لازم و كافي ندارند. به علاوه در اغلب كشورها مديريت آموزشي و مسائل مرتبط با آن معمولا در سطح كلان يعني در ارتباط با مديريت تشكيلات كلي نظام آموزش وپرورش حائز اهميت است و به مديريت و رهبري آموزشي در سطح خرد يعني مدرسه و محيط آموزشي چندان توجهي نمي شود. به همین جهت بسیاری از نیازهای مهارتی مدیران در دبیرستان ها ناشناخته باقی می ماند و آموزش جهت گسترش آنها صورت نمی گیرد (آصف زاده، 1383).
......................
- مفهوم اثربخشی
مفهوم موفقیت و اثر بخشی در مدیریت با تعبیر میزان موفقیت نتایج حاصل از کار، باید مهمترین هدف یک مدیر باشد . بازدهی کار یک مدیر نیز باید از طریق صادره های مدیریت سنجیده شود نه میزان فراورده ها، یعنی موفقیت های کاری او، نه مجموعه کارهایی که به وی محول می شود یا در روز انجام می دهد. موفقیت چیزی است که مدیر از راه اعمال صحیح مدیریت بدست می آورد. و به صورت بازده کار ارائه می کند. تعریف صحیح و بدون ابهام درباره اثربخشی مدیریت عبارت است از میزان موفقیت مدیر در زمینه بازدهی و نتایج کاری که به او محول شده است (علوی، 1376).
...........................
- تفاوت اثر بخشی با کارآیی
بارنارد از جمله اولین صاحبنظرانی بود كه میان مفاهیم اثر بخشی و کارآیی تفاوت قایل شد. به نظر او برای اینکه کوشش جمعی یا همکاری و تعاون پایدار باشد، دو شرط لازم است : الف)اثربخشی ب) کارآیی. اثر بخشی به تحقق و حصول هدف همکاری مربوط است که ماهیتاً ، امری اجتماعی و غیر شخصی است، و کارآیی به ارضای انگیزه ها و تحقق مقاصد فردی مربوط است که از لحاظ ماهیت امری شخصی به شمار می رود. (سلیمانی و مطهری، 1388).
................
- مديريت اثر بخش در مدارس
آموزش و پرورش عامل اصلي و کليدي توسعه اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و سياسي هر جامعه اي محسوب مي شود. تجزيه و تحليل عوامل موثر در رشد وتوسعه جوامع پيشرفته بيانگر آن است که همه اين کشورها، از آموزش وپرروش کار آمد و اثر بخش برخوردار بوده اند. نظام هاي آموزشي بدون مديريت و رهبري موثر قادر نخواهد بود که پاسخگوي مسووليت هاي روز افزون خويش باشند.
................
- مدیر اثر بخش برتر از مدیر موفق
"مدیریت" به عنوان یک پدیده اجتماعی ضروری، در عصر کنونی چنان سیطره خود را بر عرصه های مختلف زندگی مردم تثبیت کرده که کمتر پدیده ای با چنین شتابی گسترش یافته است. "مدیریت" نه تنها در نظام مدرن و متمدن کنونی و در نتیجه تامین نیازهای بنیادین جوامع از لحاظ اقتصادی نهفته است، بلکه نشان دهنده ریشه های اعتقادی جوامع متعدد و نهایتاً مؤید نظریه امکان نظارت بر زندگی و معیشت انسان از طریق سازماندهی سیستماتیک منابع انسانی و اقتصادی است که عوامل انسانی ‌و اقتصادی را برای بهبود زندگی فردی و ‌اجتماعی متشکل می سازد. به سخن دیگر،" مدیر" باید دانش پژوه‌و درعین حال هنرمندی باشد‌ که‌ به سبب وقوفش بر دانش مدیریت و نیز تحت تاثیر ویژگی های فردی، بتواند با بهره گیری مطلوب و بهینه از کلیه امکانات موجود از قبیل: نیروی انسانی،اختیارات سازمانی، تجهیزات و سرمایه، سازمان متبوع خود را در جهت تحقق اهداف تعیین شده هدایت و رهنمون سازد. (سلطانی ،1380).
.....................
- ضرورت مدیریت اثربخش
اگر سازمان را مانند بدن انسان فرض كنيم، مدير سازمان، به مثابه مغز انسان است. بدون مغز، انسان تنها داراي يك زندگي گياهي است، زيرا فردي كه سكته مغزي كرده است ممكن است اعضاي بدنش فعاليت داشته باشند، اما اين فعاليت روز به روز سير قهقرايي را تا زمان مرگ بدن مي پيمايد.
سازمان با مديريت ضعيف، مانند فردي است كه سكته مغزي نموده است و روز به روز سازمان به سوي نابودي پيش خواهد رفت ويژگيهاي اين گونه مديران آن است كه اينان دوست دارند كه خود پيشرو باشند و كاركنان كاملاً مطيع و دنباله رو آنها باشند و از نظر اين نوع مديران كارمندان خوب كساني هستند كه ساكت، مطيع، پيرو مدير و ابزار مناسبي در دست مدير براي رساندن سازمان به اهدافش باشند اين نوع مديريت مانند هدايت گله هاي گوسفند و گاو است زيرا در گله هاي گوسفند و گاو وقتي جلودار حركت مي كند آنها نيز حركت مي كنند وقتي مي ايستد آنها نيز مي ايستند و از يكديگر دور مي شوند و دچار مشكل مي شوند اما وضع در دسته غازها اين گونه نيست آنها مانند يك گروه حركت مي كنند و هر بار يك غاز جلودار است هنگامي كه غاز جلودار خسته شد، به عقب مي رود و غاز بعدي به عنوان جلودار، رهبر و هدايت كننده گروه قرار مي گيرد زيرا تمام آنها مي دانند چگونه و به كجا مي خواهند بروند يعني در عين اين كه در گروه همنوا هستند هر كدام به طور جداگانه نيز از مسير آگاهي كامل دارند و علت پيوستن آنها به گروه آن است كه گروه مزاياي بيشتري براي آنها داراست، مديران اثربخش آن چنان فضايي را در سازمان به وجود مي آورند كه افراد در عين هماهنگي، شناخت كامل از اهداف سازمان داشته و به كارگيري خلاقيت، ابتكار خويش و با نيرو و توان زياد در جهت اهداف سازمان قدم برمي دارند به طوري كه هر كدام از آنها خود، مديريت و رهبري را در دست دارند كساني مي توانند در سازمان اثر بخش باشند كه در 3 حيطه ذيل مهارت داشته باشند (مقیمی و همکاران، 1387).


مطالب دیگر:
📝مجموعه تست آمار و احتمال مهندسی رشته مهندسی صنایع📝جزوه آموزشی انتقال مومنتوم📝جزوه آموزشی رئولوژي رشته پلیمر📝جزوه آموزشی انتقال جرم📝جزوه آموزشی انتقال حرارت📝جزوه آموزشی شیمی سینتیک- اصول مهندسی پلیمریزاسیون📝جزوه آموزشی کامپوزیت📝تحقیق روان شناسی کودکان استثنایی📝جزوه آمار توصیفی و استنباطی مجموعه علوم تربیتی و روان شناسی📝پاورپوینت رفرنس دهی📝پاورپوینت ازدواج و آثار و فواید ازدواج از نگاه اسلام📝جزوه درس مدیریت و کنترل پروژه📝پاورپوینت و تحقیق مدیریت پروژه طراحی و اجرای تأسیسات تهویه مطبوع یک ساختمان📝پاورپوینت ارائه خرید ناگهانی📝پاورپوینت شخصیت برند و مفهوم خرید📝پاورپوینت رابطه بین انگیزه کلمات مصطلح الکترونیکی و ویژگی های پیام: دیدگاه فرستنده📝پاورپوینت سازگاری فرد و سازمان📝پاورپوینت تعارض سازمانی📝پاورپوینت تحقیق بازاریابی دهان به دهان و بازاریابی ویروسی در گردشگری پزشکی📝پاورپوینت مدل زنجیره های مارکوف (Markov)📝پاورپوینت حل عددی معادله انتقال و گستردگی📝پاورپوینت خلاصه کتاب تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ها دکتر زاهدی📝پاورپوینت شبیه سازی عددی زبری‌ پیوسته در حوضچه‌ های آرامش و مقایسه آن با حوضچه‌ های استاندارد📝جزوه مدیریت بازاریابی دکتر اخلاصی دانشگاه شریف📝جزوه مدیریت مالی دکتر مسعود طالبیان دانشگاه شریف